logo strony Golden Retriever
Golden Retriever » Szansa » Aby golden nie zginął
Aby Golden nie zginął

Staraj się nie dopuścić do tego aby Twój golden zaginął

  1. Zaopatrz swojego psa w ODPOWIEDNI identyfikator. Niestety najczęściej te, które można kupić w sklepach odczepiają się i przy obroży pozostaje tylko kółeczko. Najlepsze są plastikowe wisiorki (kółeczka lub prostokąty) lub metalowe blaszki z wygrawerowanym, przynajmniej numerem telefonu właściciela. Dobrze jest też umieścić na identyfikatorze czarowne słówko – „NAGRODA”.
  2. Zaczipuj swojego psa. Możesz to zrobić w prawie każdym gabinecie weterynaryjnym. Mikrooczip z numerem identyfikacyjnym, w całkowicie niebolesny sposób jest umieszczany pod skórą psa. Dane właściciela wraz z numerem identyfikacyjnym należy zgłosić na stronie www.identyfikacja.pl. W przypadku zaginięcia, zmiany właściciela lub śmierci psa należy tej fakt zgłosić pod numerem telefonu: (0-58) 307 4427 podając numer identyfikacyjny. Pasek z numerem  po zabiegu zaczipowania powinien zostać wklejony do książeczki i paszportu psa.
    Należy pamiętać o zgłaszaniu do bazy wszelkich zmian danych teleadresowych właściciela psa, gdyż tylko w tym przypadku, w razie zaginięcia psa można będzie trafić do jego właściciela.
  3. Nie wypuszczaj psa samego z domu!
  4. Jeśli pies boi się wystrzałów, burzy lub nie jesteś pewien jak pies się zachowa nie spuszczaj go ze smyczy!
  5. Nigy nie spuszczaj psa ze smyczy w okresie świąteczno-noworocznym. Nawet najodważniejszy pies może przestraszyć się huku petardy i uciec. Nawet  najbardziej wyszkolony pies w takim przypadku może nie zareagować na wołanie.
  6. W ostatnim czasie częstą przyczyną zaginięcia goldena są kradzieże. Częstym motywem kradzieży jest chęć zdobycia okupu. Złodzieje działają w podobny sposób wykorzystując ufność goldenów – podjeżdżąją samochodem, przywołują psa, wciągają do samochodu i odjeżdżają. Najczęściej jednak, kradzione są psy z posesji, nawet tych dobrze ogrodzonych i z zamkniętą furtką. Dlatego, nigdy nie zostawiaj psa samego.
5/5 - (1 vote)