Wśród psów do adopcji rzadko znajdziecie Państwo szczenięta. Psy, którym w życiu wiodło się dobrze również u nas nie goszczą zbyt często.
Dział ten przeznaczony jest głównie dla osób, które planują mieć Goldena lecz nie są zainteresowane kupnem szczenięcia i zależy im na posiadaniu dojrzałego już psa. Decydując się na adopcję zamiast kupować nierodowodowego psa w podejrzanej hodowli, na giełdzie lub w sklepie zoologicznym przyczyniacie się Państwo do zmniejszenia popytu na bezmyślnie „produkowane” szczenięta.
Wybór adopcji dojrzałego psa ma swoje plusy i minusy. W ten sposób unikacie Państwo problemów ze żmudnym i absorbującym nauczaniem psa czystości, szczepieniami, kwarantanną, późniejszym szkoleniem, itp. Pies adoptowany w starszym wieku jest już często w pełni ukształtowany, posiada pewne nawyki i pomimo, że goldeny dość dobrze przystosowują się do każdych warunków, nie zawsze będzie taki jak wychowany od szczenięcia.
Większość psów z tej strony los dotknął boleśnie, a człowiek skrzywdził. Często miały kiedyś swoje domy, swojego ukochanego, jedynego Pana. Jednak stało się coś, co odmieniło ich los.
Jeśli Twoje serce wybrało któreś ze zwierząt, a Ty sam dobrze przemyślałeś swoją decyzję. Jeśli Twoi bliscy akceptują ten pomysł. Jeśli jesteś świadom obowiązków, jakie na Tobie spoczną w związku z opieką nad zwierzęciem skontaktuj się z nami.
Zajrzyj również na Forum SZANSY do działu „Z ogłoszeń”.
Procedury adopcyjne obowiązujące w programie SZANSA – Na Pomoc Goldenom!
Zasady ogólne:
- Kandydat na opiekuna psa zgadzając się na rozpoczęcie procedury adopcyjnej wyraża zgodę na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej oraz, jeśli tylko będzie to możliwe, wizytę przedadopcyjną wolontariusza Szansy w miejscu zamieszkania Kandydata celem określenia warunków bytowania adoptowanego psa oraz wizyty poadopcyjnej.
- Wyrażenie zgody przez Kandydata na rozmowę adopcyjna oraz wizytę przedadopcyjną nie jest równoważne ze zobowiązaniem wolontariusza SZANSY do wydania psa Kandydatowi.
- Odbycie nawet kilku rozmów oraz wizyty przedadopcyjnej nie jest równoważne ze zobowiązaniem wolontariusza do wydania psa Kandydatowi.
- Na każdym etapie kwalifikacji, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, wolontariusz może odmówić dalszego postępowania kwalifikacyjnego i wydania psa Kandydatowi.
- Wydanie psa następuje po podpisaniu umowy o adopcji.
Przebieg procesu adopcji:
- Po zgłoszeniu się Kandydata do adopcji psa zostanie on poproszony o nawiązanie kontaktu telefonicznego z wolontariuszem SZANSY pod wskazany numer telefonu celem odbycia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmów może być kilka. W trakcie rozmów i spotkań zadaniem wolontariusza będzie określenie wiedzy Kandydata i jego Rodziny na temat opieki nad psem oraz warunków jakie powinien stworzyć psu.
- Spotkanie przedadopcyjne w miejscu zamieszkania Kandydata odbywa się w terminie dogodnym i wcześniej uzgodnionym przez obie strony.
- Jeśli tylko będzie to możliwe wskazane jest wizyta Kandydata w domu tymczasowym lub schronisku, w którym przebywa pies celem oceny jak pies reaguje na osobę Kandydata i jego Rodzinę.
- W przypadku zaakceptowania Kandydata zostaje przez obie strony podpisana umowa adopcyjna.
- Przekazanie psa następuje w terminie uzgodnionym przez obie strony.