Aktualności


cofnij

Niewyjaśniona, tragiczna śmierć Goldena
Dnia 13 sierpnia został znaleziony przez jedną z wolontariuszek działających na Forum portalu Dogomania kremowy golden retriever. Był bardzo brudny, wychudzony i wyczerpany, ze stanem zapalnym jąder, który później okazał się być rakiem, stanem zapalnym skóry i bliznami w okolicy łokcia i uda. Jego wiek został oceniony na ok. 8 lat. Nie miał tatuażu.
Pies trafił do domu tymczasowego. Nazwano go Ozzy. Pomimo złego stanu ogólnego miał wielką wolę życia i wszystko wskazywało na to, ze pod dobrą opieką ma szanse dojść do siebie....
W wyniku ogłoszenia zamieszczonego w jednej z gazet zgłosiła się osoba, która chciała przygarnąć psa na stałe. Ozzy pojechał do nowego domu...
Po kilku dniach okazało się, że pies nie żyje. Ponieważ wolontariusze mieli wątpliwości co do losów psa odkopali zwłoki Ozziego i przewieźli je na Akademię Rolniczą we Wrocławiu, gdzie miała zostać przeprowadzona sekcja zwłok wyjaśniająca przyczyny śmierci psa.
Jak podają wolontariusze Forum, istnieją podejrzenia, że pies został przed śmiercią skatowany, a po pobiciu żył jeszcze kilka godzin. Powiadomiono policję i prokuraturę.
Czekamy na wyniki tej sprawy mając nadzieję, że jeśli wszystkie informacje zostaną potwierdzone sprawca zostanie surowo ukarany. 30.03.2007 Sprawa Ozzyego ostatecznie została przez sąd umorzona, jak stwierdzono "z braku dowodow".
W dniu 10 września 2006 r. o godz. 11.00 w Warszawie, na płycie przed PKiN od strony ul. Marszałkowskiej rozpocznie się Wszechświatowy Zjazd Retrieverów. Udział w zlocie jest bezpłatny.
Zjazd przygotowywany jest przez Zarząd Targów Warszawskich BR S.A. przy wsparciu i pomocy: Prezydenta Warszawy, Głównego Lekarza Weterynarii RP oraz Polskiego Klubu Retrievera (w organizacji) i licznych miłośników ras.
Spacery Wielkanocne 2005!
Poniżej podajemy miejsca świątecznych spacerów w dn. 28.marca (Lany Poniedziałek):2 października w Warszawie, na polach Mokotowskich, z okazji Światowego Dnia Zwierząt odsłonięto pomnik Szczęśliwego Psa. Modelem do pomnika był Lokat – golden retriever z Fundacji „Przyjaciel”. Oczywiście, na tej uroczystości nie zabrakło pobratymców Lokata :-) A oto krótkie sprawozdanko jednej z naszych listowiczek z tej imprezy:
…Najpierw szliśmy ulicami Warszawy w paradzie psów, w żółtych chustach Pedigree. Przeszliśmy z masą innych psiaków od Placu Trzech Krzyży do Pól Mokotowskich. Cały orszak, a uczestników było duuużoo, wzbudzał niemałe zdumienie innych napotykanych ludzi.
Muszę dodać, że oczywiście goldaski wyraźnie zdominowały całą paradę - było ich najwięcej, było jeszcze sporo Labradorów.
Aha! Na czele parady tańczyły cheerliderki w białych minispódniczkach z białymi pomponami ;)
Na Polach wszyscy zebraliśmy się przy pubie LOLEK, przy pomniku Szczęśliwego Psa. Była krotka pogadanka o pieskach ze schronisk oraz piosenka wykonana przez chór gregoriański "Don't Worry Be Happy". W trakcie piosenki odkryto Pomnik. Ku mojemu zdziwieniu… pomniczek okazał się całkiem nieduży i bez żadnego podestu, jedynie przytwierdzony do ziemi, obok z tabliczka sponsora i nazwa pomnika. Ale i tak pomniczek przepiękny …
Zaraz po odsłonięciu był poczęstunek dla pupilów - wielki tort ułożony z kosteczek Pedigree w kształcie wielkiej kości, no i oczywiście był poczęstunek dla właścicieli - ciastka w kształcie piesków ;)
Przy stoisku obok rozdawano jedzonko dla piesków i kości czyszczące psie ząbki, a także baloniki i żółte chusty. Można było również zasięgnąć bezpłatnej porady weta. Był też tor Agility oraz zabawy dla maluchów.
… Generalnie było bardzo fajnie, psiaki wróciły padnięte, zresztą chyba nie mniej niż ja :) Oby więcej było takich imprez bo wtedy, aż milej się robi na serduchu.

Pomnik Szczęśliwego Psa


cofnij

Wakacje się skończyły - pora na wspólne spacery!! :-)
W Warszawie, w niedzielę - 12.09.04 o godz. 14-tej odbył się nasz pierwszy, powakacyjny, goldenowy spacerek, tym razem na Siekierkach.

cofnij

15 Sierpnia na Polach Mokotowskich w Warszawie odbył się kolejny "Dzień z Ogonem". Organizatorami imprezy były: Radio Kolor 103 FM i Klub Miłośników Goldena (KMG). Ogromny wkład pracy w organizacji i przeprowadzeniu imprezy mają również nasi listowicze! - nasze listowe goldasy dały piekny popis posłuszenstwa ilustrując na żywo wystąpienie na temat Posłuszeństwo psa w praktyce :-)
W programie m.in. odbyły się: prezentacja KMG, TOZ oraz Banku Psiej i Kociej Krwi, pokaz instruktarzowy jak podczas wakacji udzielić psu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach przygotowany przez dr Malgorzate i Jarosława Wypartów z Vetserwisu, pokaz Sportowego Klubu Agility FORT oraz Centrum Psiej i Kociej Urody "Psi Styl".
Odbyło się również wiele atrakcyjnych konkursów, również dla dzieci - Pies w kontakcie z dzieckiem i konkurs malarski.

KMG przed wejsciem na scene, autor: Rybka i Suzi


cofnij

6.06.04 warszawska grupa listowiczów spotkała się na Polach Mokotowskich na imprezie Dzień Merdającego Ogona, gdzie nasze goldasy dostąpiły nawet obrzędu poświęcenia przez brata Franciszkanina! :-) Potem nasze - już aniołki, baraszkowały w stawie.
Gosia dała nawet wywiad do radia, a Aris został bohaterem sesji zdjęciowej z osobą duchowną dokonującą poświęcenia psiaków.
Bylo baaardzo miło, a przy okazji udało nam się zebrać jeszcze kilka podpisów pod klubowo-listowo petycją w sprawie badań.

autor: Piotr Rowicki


autor: Piotr Rowicki


cofnij

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do ZKwP na temat wprowadzenia obowiązku badań w kierunku genetycznie uwarunkowanych chorób retrieverów. Kwalifikacja do hodowli na podstawie wyników badań umożliwi zmniejszenie występowania tych schorzeń, co znacznie poprawi stan zdrowia polskich goldenów.
W petycji występujemy z prośbą o wprowadzenie badń w kierunku: dysplazji stawów biodrowych i łokciowych oraz chorób oczu (zaćma).
Do akcji włączyli się również listowicze z innych list dyskusyjnych. Ty również możesz wyrazić poparcie dla naszej akcji podpisujac się na liscie.
Podpisy zbieramy:
 • 6 czerwca w Warszawie, na Polach Mokotowskich, podczas Dnia Merdajacych Ogonów - o godz. 13.30 Gosia będzie czekała na trawniku pomiedzy pubem Merlin a stawkiem.
  Jeśli chciałbyś podpisać się pod petycją lub przyłaczyć się do zbieranie podpisów w swoim mieście napisz do nas
  O następnych terminach zbierania podpisów będziemy informować na bieżąco.

  cofnij

  W dniu 30.05.04 r. warszawskie goldki z naszej listy spotkały się na spacerku nad jeziorkiem przy Siekierkach :-)

  autor: Sylwek Gałecki


  autor: Sylwek Gałecki


  cofnij

  W dniu 25.04.04 r. z inicjatywy grupy naszych listowiczów i członków Klubu Miłośników Goldena, odbyła się w Warszawie akcja oddawania krwi potrzebnej do leczenia psów wymagających leczenia transfuzją.
  Stawiło się 9 godków: Aris, Szansa, Leosia, Goldi, Niko, Nilla, Tila, Uli i Jaga.
  Goldasy oddały po jednostce krwi (450 g). Krew była pobierana z szyji, a Pan pobierąjcy krew po mistrzowsku wkłuwal się w każdą, najtrudniejszą nawet, żyłkę.
  Wszystkie Goldasy były bardzo dzielne i spokojnie leżały na stole podczas zabiegu, a w nagrodę otrzymały po 3 kg worku karmy oraz czerwoną bandamke z napisem: RATUJĘ ŻYCIE.
  O akcji można było usłyszeć w Kurierze Warszawskim oraz w programie "Mój pies i inne zwierzaki".


  Szansa, autor: AnkaRa
  cofnij