Przygotowanie do wystaw

cofnij


W celu zachowania dobrej kondycji i pięknego wyglądu golden retrievery potrzebują bardzo dużo ruchu i regularnego szczotkowania. Psy te uwielbiają wodę i kąpiele - bardziej błotne niż mydlane niestety.

Golden bez nadzoru ... :-)

© Lyn Anderson, “Golden Retrievers”

Psy konkurujące na wystawach powinny być odpowiednio przygotowane.
Wskazane jest, aby strzyżenie odbywało się nie później niż 2 tygodnie przed wystawą. Im ciemniejszy włos, tym więcej czasu potrzebuje, żeby linia cięcia nabrała naturalnego wyglądu.Początkujący właściciel może zlecić przygotowanie psa fryzjerowi, przeważnie uzyskując gwarancję dobrego wyglądu pupila i możliwość nauczenia się podstawowych cięć. Uwaga! Przed wyborem fryzjera wskazana jest konsultacja z innymi, przyjaźnie nastawionymi właścicielami goldenów. Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się na samodzielne przygotowanie psa do wystawy, powinniśmy uzbroić się w dobrą szczotkę, grzebień, cierpliwość, nożyczki zwykłe i nożyczki trymerskie (z ząbkami).

Pamietając o tym, że zawsze można coś jeszcze przyciąć, ale już nie da się dokleić  - korygujemy:

© Lyn Anderson, “Golden Retrievers” © Lyn Anderson, “Golden Retrievers” © Lyn Anderson, “Golden Retrievers”


Golden z wyszykowanym uszkiem

© Lyn Anderson, “Golden Retrievers”

© Lyn Anderson, “Golden Retrievers” © Lyn Anderson, “Golden Retrievers” © Lyn Anderson, “Golden Retrievers”


Wskazane jest wykąpanie psa nie poźniej niż 2, 3 dni przed wystawą, sierść nie może być przesuszona. Czyścimy uszy i jeżeli zachodzi taka potrzeba (zwykle u psów starszych) przycinamy pazury.
Pamiętajmy, że żadne trymowanie, strzyżenie i inne cuda nie zrobią z marnego psa gwiazdy ringów, ale mogą zrobić z psa dobrego - psa doskonałego, zamaskować drobne niedoskonałości i pozostawić dobre wrażenie na sędziach.

Golden przygotowany do wystawy

© Lyn Anderson, “Golden Retrievers”

Rysunki pochodzą z książki Lyn Anderson "Golden Retrievers"


cofnij

Przydatne linki
Wszelkie uwagi i plastyczne opisy mile widziane.

cofnij